Kedi Kumu Nasıl Kullanılır? - Bilgi Bankası

Kedi kumu kullanımı doğru yapıldığı takdirde sağlık, hijyen ve konfor açısından kedilerin ve kedi sahiplerinin yaşam standartlarını yükselten bir üründür.

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?Kedi kumu kullanımı doğru yapıldığı takdirde sağlık, hijyen ve konfor açısından kedilerin ve kedi sahiplerinin yaşam standartlarını yükselten bir üründür. Evde yaşayan kedilerin pek çoğu dışarı çıkmazlar, dışarı çıkan kedilerinde tuvalet gereksinimlerini karşılama tercihleri farklılık gösterebilir. Kediler, köpekler gibi belirli bir rutinde tuvalet ihtiyaçlarını gidermeye alışkın değildir. Köpekler günde 1 ya da 2 kez belirli saatlerde tuvaletlerini yaparken kedilerde bu durum farklıdır. Bu nedenle evde kedi kumu kullanımı önemlidir. Kedi kumu nasıl kullanılır? sorusunun cevabını vermeden önce kedi kumunu koymak için doğru bir kedi tuvaleti seçilmesi gerektiğinden bahsetmek gerekir. Her kedinin kum kabından beklentileri farklı olabilir. Kum kabı seçerken aynı zamanda yaşam alanındaki ihtiyaçları da göz önünde bulundurmak gerekir. Kedi tuvaletini koymak için özel bir alan yaratılamıyorsa hem kedinin hem de evde yaşayan diğer canlıların daha rahat etmesi için kapalı tuvaletler tercih edilebilir. Bu noktada tuvaletin kedinin içerisinde rahatça hareket edebileceği genişlikte olmasına dikkat edilmelidir.

Kedi Kumu Ne Kadar Konur?
Kedi kumu nasıl kullanılır? sorusunu cevaplarken öncelikli olarak kedi tuvaletine konuşması gereken kum miktarının belirlenmesi gerekir. Her kedi tuvaletinin ölçüsü farklı olduğu için konulması gereken kum miktarı da değişecektir. Bunun yanı sıra kedilerin tercihlerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer kedi tuvaletindeki kumları dışarıya atıyorsa ve bunu kum seviyesi belirli bir düzeye indikten sonra bırakıyorsa kumun miktarından rahatsız oluyordur. Bazı kediler çok eşelenmeyi severken bazıları ise eşelenmeyi pek istemezler. Kedi kumu ne kadar konur? sorusunun cevabını da yukarıda bahsettiğimiz değişkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Kedi Kumu Ne Kadar Gider?
Kedi kumunun ne kadar kullanılacağı kum çeşidine göre farklılık gösterir. Kedi kumu kullanım süresi temizliğe, kumu kaç kedinin kullandığına, kedinin tuvalet kullanım sıklığına bağlı olarak değişiklik gösterir. Silika kedi kumu çeşitleri yüksek emiciliğe sahiptir bu nedenle de idrarı hapsederler. Kumun emiciliği azaldığı zaman tuvalettin tamamen boşaltılması, temizlenmesi ve yeni kum ile doldurulması gerekir. Topaklanan kumlar ise düzenli olarak temizlendikleri takdirde uzun süre kullanılabilirler. Tuvaletteki kum seviyesi azaldıkça yeni kum eklenmesi gerekir. Bu kumlar uzun süreli kullanılabilseler de kedi tuvaletinin ayda bir kez tamamen boşaltılır temizlenmesi önemlidir.

Kedi Kumu Ne Zaman Değiştirilir?
Kedi kumu ne zaman değiştirilir sorusunun cevabı kumun tipine, kullanım şekline göre farklılık gösterir. Kumun değişim zamanı için topaklanmayan kumlarda haftada 1 ve topaklanan kumlarda 30 günde 1 önerisini verilir. Eğer tuvalette ağır bir koku varsa ya da tuvaletin tabanından idrar birikimi gerçekleşiyorsa kumun tamamen boşaltılması, tuvaletin temizlenmesi ve yen, kum eklenmesi gerekir. Kedi kumu kullanımı her kedinin davranışlarına özgü değişebilen bir süreçtir. Bu nedenle kedileri gözlemlemek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak süreçte değişimler yapmak önemlidir.
Doğal yer altı kaynağından Patili dostlarımıza 4 adet yarı otomatik, 2 adet tam otomatik ve 1 adet box dolum makinesine sahip olan fabrikamızda, günlük üretim kapasitemiz 400 ton’dur. Toplam fabrikamız 15.000 m2 kapalı alan 5.500 m² Açık alan 9.500 m²'dir. Üretim alanımız toplamda 2.800 m² kapalı alan üzerinde faaliyet göstermektedir.
Toplam Üretim Alanı 2800Toplam Üretim Alanı
Günlük Üretim Kapasitesi 420 tonGünlük Üretim Kapasitesi
Toplam Fabrika Alanı 15000Toplam Fabrika Alanı
Profesyonel Ekip 92 Profesyonel Ekip
TANITIM FİLMİ Yüksek kalite seviyesinde kedi kumlarımızı nasıl üretiyoruz. Doğal bentonit maden kaynaklarına çok yakın bir konumdaki fabrikamızda kullandığımız son teknoloji ekipmanlar sayesinde Türkiye’nin en çok satılan kedi kumu markalarını en yüksek kalitede üretiyoruz.

4 adet yarı otomatik, 2 adet tam otomatik ve 1 adet box dolum makinesine sahip olan fabrikamızda, günlük üretim kapasitemiz 400 ton’dur. Toplam fabrika alanımız 15.000 m2 olup kapalı alan 5.500 m² , açık alan 9.500 m²'dir. Üretim alanımız toplamda 2.800 m² kapalı alan üzerinde faaliyet göstermektedir
Temiz bir kuma sahip olmak,
kedinizin de mutlu olmasını sağlayacaktır.
izlemek için tıklayınız
TANITIM FİLMİ TANITIM FİLMİ
Dünyanın dört bir yanına güvenle... Sevimli dostlarımızın sağlığı ve konforu için hiç durmadan yeniden yazıyor, geliştiriyor ve paylaşıyoruz. daha fazlası için Dünyanın dört bir yanına güvenle... Farklı renklerde, farklı özelliklerde... Ürünlerimizin kalite parametrelerine uygunluğunu ve yüksek kalitesi seviyesinde garanti altına almaktayız. daha fazlası için Farklı renklerde, farklı özelliklerde... İstenilen ölçüde, kendi markanızda.. Kendi markanızı ve istenilen boyutlarda, küçük dostlarımızın sağlığı ve konforunu düşünerek üretiyoruz. daha fazlası için İstenilen ölçüde, kendi markanızda..